Historia parlamentu europejskiego

Historia parlamentu europejskiego W biedniejszych krajach, pomoc zagraniczna może wypełnić lukę, podczas gdy w gospodarkach rozwijających się gwałtownie konto nadwyżkę kapitału często poza ustawia deficytu obrotów bieżących. Istnieją pewne oszczędności, gdzie transfery od obywateli pracujących za granicą znacznie przyczyniają się do płacenia za import.damskie spodnie jeansowe hurt | jeansy damskie hurt Filipin, Bangladeszu i Meksyku są przykłady gospodarek transferowych bogatych. Wreszcie, kraj może częściowo zrównoważyć poprzez zastosowanie quantitative easing wyposażenie sklepów spożywczych w domu. Wiąże się to z banku centralnego skupu długoterminowych obligacji rządowych z innych krajowych instytucji finansowych, bez odniesienia do oprocentowania (która jest zazwyczaj niski, kiedy QE jest wymagana), poważnie zwiększając podaż pieniądza. To poniża lokalnej waluty, ale także zmniejsza długu wobec zagranicznych wierzycieli – skutecznie „eksportowania inflację”

CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW saldo handlu

Czynniki, które mogą mieć wpływ na bilans handlu obejmują;

1. Koszt produkcji (ziemia, praca, kapitał, podatki, zachęty, itp) w eksporcie, jak i gospodarki importującej.

2. koszt i dostępność surowców, dóbr pośrednich i nakładów.

3. Ruch kursowym.

4. Wielu boczne, dwustronne i jednostronne podatki lub ograniczenia w handlu.

5. barier pozataryfowych, takich jak: ochrona środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa norm.

6. Dostępność odpowiedniej wymiany zagranicznej z którego można płacić za import cen towarów produkowanych w kraju.

Ponadto, bilans handlowy może się różnić w całym cyklu koniunkturalnym w eksporcie LED wzrostu (takich jak olej i wczesnych wyrobów przemysłowych). Saldo handlu poprawi podczas ekspansji gospodarczej.

Jednak dzięki wzrostowi popytu krajowego doprowadziło (jak w Stanach Zjednoczonych i Australii), bilans handlowy pogorszy się w tym samym etapie cyklu koniunkturalnego.

Artykuł dzięki: